2017’nin en iyi 10 erkek tenis oyuncusu

600
0
Paylaş

2017’nin bitmesine bir ay kadar bir süre kalmışken, ATP’nin de puan sıralamaları da şekillendi. Katılamadığı turnuvular ile birinci sıradan on ikinci sıraya gerileyen Djokovic, bu sene listede yerini alamadı.

10. Pablo Carreno Busta (İspanya)

26 yaşındaki Katalan tenisçi Carreno Busta, kariyerinin en parlak döneminde ATP sıralamasında ilk 10’a girmeyi başardı. 2018 yılında geleceği daha parlak görünüyor.

9. Stan Wawrinka (İsviçre)

2014’te dünya üçüncülüğüne tırmanan İsviçreli tenisçi 32 yaşında hala ilk 10’daki koltuğunu kaptırmıyor.

 

8. Jack Sock (ABD)

ATP dünya sıralamasında ilk 10’da yer alabilen tek Kuzey Amerikalı olan Jack Sock son zamanlarda aldığı puan ve karşılaşmalarla adından söz ettiriyor.

 

7. David Goffin (Belçika)

US Open’da gösterdiği başarıyla, son bir kaç yıldır dünya sıralamasının zirvesinde sürekli olarak yer almayı başaran Belçikalı David Goffin bu yıl dünya yedinciliğine kadar yükselebildi.

6. Marin Cilic (Hırvatistan)

Bu sene dünya dördüncülüğüne kadar yükselen Hırvat oyuncu Marin Cilic, yılı zirvenin altıncı sırasında kapattı. Son yıllarda hızlı çıkışıyla dikkat çekein Cilic’in başarılarının devam edeceği tahmin ediliyor.

5. Dominic Thiem (Avusturya)

Listedeki en genç tenisçilerden Dominic Thiem henüz 24 yaşında olmasına rağmen zirveyi her yıl daha da fazla zorluyor. Bu yılı Dördüncü sıralada tamamlayan Avusturya’lı oyuncu en çok gelecek vaat eden tenisçilerden biri kabul edilebilir.

4. Alexander Zverev (Almanya)

Henüz 20 yaşında dünyanın en iyi tenisçilerinden biri sayılan Alman Zverev, mutlaka takip edilmesi gereken oyunculardan biri. 2018 yaşındaki performansını heyecanla bekliyoruz.

3. Grigor Dimitrov (Bulgaristan)

Bulgar tenisçi Grigor Dimitrov son yıllarda en istikrarlı ve başarılı yükselişi sergileyen tenisçilerden. Dimitrov sadece topladığı puanlarla değil, bu puanları toplarken yaptığı klas hareketlerle de dikkat çekiyor.

2. Roger Federer (İsviçre)

Tenisin efsane ismi haline gelmiş 36 yaşındaki Roger Federer, bu sene de tek dişli rakibine birinci sırayı kaptırmış olsa dahi, dünyadaki tüm 20’li yaşlarındaki tenisçilere taş çıkartıyor.

1. Rafael Nadal (İspanya)

2001 yılından beridir sayısız rekora ve birinciliğe imza atan Rafael Nadal, bu sene Novak Djokovic’in yokluğunda birinciliğe rahat adımlarla ulaştı. Sürekli iniş-çıkışlı bir perfomans sergileyen Nadal, buna rağmen birinciliği kolay kaptırmayacak gibi görünüyor.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

thirteen + 13 =